Typy pozvání a doba, na kterou jsou vystaveny

V závislosti na tom, jaký dlouhý bude Váš pobyt, bude se typ pozvání lišit:

  • na 30 dní (krátké turistické pozvání umožní navštívit Rusko také i pro služební účely, pokud se jedná o krátkou návštěvu, bude tento typ pozvání jednodušší a levnější)
  • na 90 dní (jednovstupní nebo dvouvstupní)
  • na 180 dní (tento typ pozvání do Ruska Vám umožňuje navštívit Rusko několikrát, a předpokládá se, že tam jedete pracovně)
  • na 360 dnů (tento typ pozvání do Ruska umožňuje Vám navštívit Rusko několikrát, a předpokládá se, že tam jedete pracovně).

 

Máte také možnost získat vícevstupní pozvání na 2 roky (za předpokladu, že jste využili v Rusku alespoň 1 vícevstupní služební vízum).

V individuálních případech je možné zajistit služební pozvání k získání víza pro více vstupů, a to na dobu od 2 do 5 let.

 

Služební pozvání může být jedním ze dvou typů:

a) Originální služební pozvání od partnerské ruské firmy.

Je na speciálním tištěném formuláři, který je k možné objednat v naší kanceláři, nebo který Vám jsme schopni doručit na Vámi uvedenou adresu.

Tento originální zvací dopis jsme schopni vystavit i během jednoho pracovního dne a ihned jste oprávněn žádat o vízum. 

Podmínkou pro zajištění ročního služebního víza do Ruska na základě zvacího dopisu je jedna předchozí služební návštěva Ruska během posledního roku. 

Máme nejlepší ceník na zvací dopisy na trhu, pozvání na 90 dnů se dvěma vstupy stojí 790 Kč, Vám stačí přejít na náš objednávkový formulář nebo se podívejte na naši kompletní cenovou nabídku na pozvání do Ruska. 

Jestliže budete žádat o vízum na základě tohoto pozvání, vízum můžete získat na kterémkoliv ruském konzulátu. A to nejen v rámci České republiky, ale také v zemi, kde máte povolení k pobytu delší než 90 dnů. 

b) Elektronické pozvání / TELEX
 

Podle pravidel ruského konzulátu nemůžete dostat služební pozvání, pokud jste nebyli v Rusku alespoň jednou, ale naštěstí je to možné díky speciálnímu typu pozvání, které se nazývá TELEX. 

TELEX je originální pozvání k získání služebních čili pobytových víz do Ruska na dobu nad 30 dnů a do roku. 

Na základě tohoto pozvání se dá zajistit roční vízum bez předchozí návštěvy RF.

Je podáváno na příslušný ruský konzulát, na kterém máte v úmyslu v budoucnu požádat o získání ruského víza.

V případě, že máte tento typ pozvání, vízum můžete získat pouze na tom příslušném konzulátu, na který bylo toto pozvání odesláno a na který také odkazuje. Máme nejlepší ceník na TELEXY a i doba vyřízení je dobrá, stačí jen objednat pozvání na tu správnou délku pobytu a poslat nám objednávkový formulář nebo udělat objednávku telefonicky.  

 

 

Toto pozvání se přikládá k oficiální žádosti o vízum, které je na samostatném formuláři. Tento formulář je také k dostání v naší kanceláři, případně si ho můžete stáhnout na naších stránkách. 

x